Bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniach 6 i 7 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów reprezentantem Posterunku Policji w Bieruniu sierż. sztab. Kornelem Kulas na temat „Bezpieczne ferie”.

Przedstawiciel Policji przypomniał uczniom o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupił się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzega przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusz udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu.
Wszystkim uczniom życzymy aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.