Świetlicowa galeria

Zdrowe odżywianie

Wigilia

Mikołaj w świetlicy

Świątecznie przystrojona świetlica 6 grudnia oczekiwała na specjalnego gościa. Święty Mikołaj i tym razem nie zapomniał o dzieciach świetlicowych w Lędzinach. W podzięce za słodkie prezenty, dzieci umilały mu czas śpiewając wesołe piosenki. Dzięki staraniom wszystkich, nasze gazetki ozdobione mikołajowymi rysunkami wyglądały kolorowo i wprawiały wszystkich w świąteczny nastrój.

Andrzejki w świetlicy

W czwartek 28 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się Andrzejki. Wychowawcy świetlicy przygotowali dla uczniów różne zabawy i konkursy. Był taniec z balonami i maskami, konkurs z krzesełkami oraz inne wesołe zabawy. Na koniec były nagrody i słodkie, zdrowe niespodzianki.

Akcja „Śniadanie daje moc” w świetlicy

8 listopada chętni uczniowie z świetlicy szkolnej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. W ramach akcji dzieci upiekły chleb, który potem zjadły z masłem. Chleb był przygotowany na bazie drożdży, z octem balsamicznym i wieloma ziarnami. Upieczony chleb wszystkim bardzo smakował. Uczniowie podzielili się chlebem z nauczycielami oraz z innymi uczniami.

Kolorowe sałatki

Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej przygotowali smaczną i zdrową sałatkę owocowo – warzywną. Produkty na sałatkę otrzymaliśmy od pań kucharek z szkolnej stołówki. Umyte i obrane produkty zostały starte na drobne kawałeczki i wymieszane ze sobą. Każdy przebywający w tym czasie w świetlicy, miał możliwość włączenia się do przygotowania sałatki. Pamiętaliśmy o zachowaniu higieny i czystości podczas pracy. Wszystkim bardzo smakowała wspólnie przygotowana potrawa.

Jesienne zabawy

Zajęcia świetlicowe

Przedstawienie dla rodziców

Zabawa karnawałowa

Mikołaj w świetlicy

Przedstawienie „Żyj zdrowo”

Wypiek chleba

Dzień Nauczyciela

Sałatki jabłkowe

Przedstawienie ,,Jedz owoce i warzywa” dla przedszkolaków

Śniadanie daje moc

Sok z jabłek i marchewek

Zajęcia świetlicowe

Świetlicowe zabawy

Zabawa karnawałowa

Przedstawienie „Jedz owoce i warzywa”

15 listopada w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie przygotowane przez „świetlicowych bywalców” oraz ich wychowawców panią Krystynę Chrobok, Katarzynę Wanot oraz Monikę Kraczla. Na przedstawienie „Jedz owoce i warzywa” promujące zdrowe odżywianie, zostały zaproszone dzieci z oddziałów przedszkolnych korzystające z ze świetlicowej stołówki. Były krótkie wierszyki, dzięki którym dzieci mogły poznać walory zdrowotne warzyw i owoców oraz wesołe „owocowe” piosenki. Kroki do przedstawionego tańca ,,Owocowa samba” zostały przygotowane przez klasę 3d na zajęciach kółka prowadzonego przez panią Bożenę Beker – Kołodziej. Przedstawienie zakończyła ,,Owocowa gimnastyka” prowadzona przez panią Monikę Kraczla. Za udział w ,,Owocowej zabawie”dzieci otrzymały dyplomy promujące zdrowe odżywianie.