Lekcja angielskiego

31 października, w ramach zapoznawania uczniów z kulturą krajów anglojęzycznych, klasa 5a miała okazję połączyć naukę języka angielskiego z rozrywką i spróbować na czym polega zabawa w escape room. Pani Lepoń przedstawiła uczniom Halloween’owy scenariusz, a Ci z chęcią zabrali się do pracy. Klasa została podzielona na cztery grupy, które musiały ze sobą współpracować tak, aby rozwiązać wszystkie zagadki i uzyskać cyfry kodu do kłódki. Następnie dwie z grup, przy pomocy swojej wiedzy oraz dostępnych w sali słowników, łączyły angielskie wyrazy z ich polskimi odpowiednikami. Po odszyfrowaniu hasła uzyskały pierwszą z potrzebnych cyfr. Kolejne zadanie polegało na zeskanowaniu kodu QR oraz obejrzeniu krótkiego filmiku w języku angielskim. Następnie uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania z nim związane. Uczestnicy z tym zadaniem poradzili sobie bardzo dobrze i uzyskali kolejną cyfrę do kodu. W tym samym czasie dwie pozostały grupy próbowały rozwiązać dwie inne zagadki. Ich zadaniem było znalezienie odpowiedzi na pytanie kto jest mordercą, poprzez analizowanie alibi podejrzanych. Przy minimalnej pomocy p.Skop dwójka przestępców została szybko wskazana i ostatnia cyfra potrzebna do kodu została odgadnięta. Pozostało już tylko rozwiązać ostatnie zadanie, by dowiedzieć się gdzie czeka nagroda. Nie stanowiło to żadnego problemu dla zdolnych detektywów. Chwilę później pozowali do zdjęcia z lampionem Jack-o-lantern wypełnionym słodyczami, którymi z radością podzielili się między sobą w poczuciu osiągniętego sukcesu.