Niezłe ziółka

Pod koniec maja klasa 1 b i 1 d były na wycieczce w Gospodarstwie Agroturystycznym w Niezłych ziółkach w Mikołowie. Uczniowie dowiedzieli się: Czym się różni siano od słomy? Jak nazywa się dziecko owcy? Czemu pokrzywa parzy? Gdzie mieszkają kury? Co kogut nosi na głowie? Na terenie niewielkiego gospodarstwa dzieci zobaczyły prawdziwe owce, kozy, króliki, kury i kaczki. Miały okazję dotknąć runa owiec, jajka prosto od kury czy pokarmić owce i kozy. Z zaciekawieniem podziwiały małe króliczki oraz przyglądały się zachowaniu kur i kaczek. W szklarni podziwiały rosnące zioła i warzywa. W sali edukacyjnej stały się ogrodnikami i samodzielnie sadziły miętę w doniczce. Miały również okazję obejrzeć pod mikroskopem liść pokrzywy z kropelką zawierającą kwas mrówkowy. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną i pełną nowych doświadczeń.