W Pokazowej Zagrodzie Żubra w Pszczynie

25 września klasy 2a i 2c pod opieką swoich wychowawców były na wycieczce w Pszczynie. Najpierw uczniowie udali się do Parku Pszczyńskiego by zobaczyć park jesienią i piękny zamek książąt pszczyńskich. Poszli też na rynek i zrobili sobie zdjęcie z księżną Daisy.

Następnie przeszli do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie. Tam odbyły się zajęcia z edukacji przyrodniczej „Tropem Żubra”. Uczniowie pod okiem pani przewodnik spacerowali po zagrodzie i obserwowali zachowania zwierząt. Poznali żubrzą rodzinę i wzięli udział w karmieniu żubrów. Mogli też zobaczyć film 3D o historii zamku w Pszczynie.

Sprzyjająca pogoda i piękno otaczającej przyrody spowodowało, że wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych.