Tydzień Języków Obcych

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Tradycją w naszej szkole są obchody Tygodnia Języków Obcych. W każdym roku szkolnym przypada taki tydzień, w którym uczniowie mogą wykazać się wiedzą na temat kultury krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Takie obchody były przewidziane również w tym roku, w maju.
Z przyczyn niezależnych od nas, zmuszone zostałyśmy zmienić trochę ich formę dostosowując jednocześnie konkursy do panującej sytuacji i możliwości technologicznych, którymi dysponujemy.
Tydzień Języków Obcych zatem w tym roku odbędzie się w dniach 11.05 – 15.05. 2020r.
W tym czasie zachęcamy, aby uczniowie wzięli udział w konkursach, które proponujemy poniżej:
1. Projekt plakatu promującego naukę języków obcych: z idiomami w języku niemieckim lub angielskim/ze zwrotami grzecznościowymi w tychże językach;
2. Filmik, w którym można: zaprezentować piosenkę lub wiersz– oczywiście w wybranym przez siebie języku obcym;
3. Prezentacja multimedialna na temat krajów anglo- lub niemieckojęzycznych;
4. Konkurs na zobrazowanie słów za pomocą dostępnych środków, np. słowo makaron przedstawiamy za pomocą rysunku makaronu lub przyklejonego na kartkę makarony itp. oczywiście w języku obcym (technika dowolna).
Na Wasze prace czekamy do 17.05.2020 pod adresem mailowym: angielskisp1ledziny@gmail.com
Zwycięzców ogłosimy za pomocą dziennika elektronicznego.
Nauczyciele Języków Obcych