104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczystości pod Obeliskiem i Pomnikiem

10.11.2022r. uczniowie naszej szkoły wraz z wicedyrektor Panią Beatą Sielski uczcili Święto Niepodległości udając się pod Obelisk, gdzie w atmosferze szacunku i powagi wysłuchali historii odzyskania niepodległości oraz złożyli wiązankę i zapalili znicze. Następnie udali się pod Pomnik Powstańców Śląskich, gdzie o godzinie 11.11. odśpiewali hymn Polski i zapalili znicze. Uroczysty charakter tego wyjątkowego święta narodowego podkreśliła obecność Pocztu Sztandarowego szkoły. Nad przebiegiem obchodów czuwali nauczyciele E. Gołębiowska i K. Kupczyk

V Szkolny Bieg Niepodległości

10 listopada 2022r. jak co roku, w szkole obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości na sportowo. Tym razem miejscem współzawodnictwa były szkolne obiekty sportowe. W biegu wzięło udział 60 uczniów z klas IV – VIII. Dziewczynki z klas młodszych – 4 – 6 współzawodniczyły na dystansie 600m, a chłopcy 800m. Natomiast klasy starsze 7 – 8 miały do pokonania dystans – 800m dziewczęta i 1000m chłopcy. Warunkiem uczestnictwa w biegu było posiadanie stroju sportowego w naszych barwach narodowych.
W kategorii klas młodszych punktowane miejsca zajęli:
w kategorii dziewcząt
1 miejsce – Staniszewska Martyna,
2 miejsce – Morkisz Roksana,
3 miejsce – Stolecka Anna
w kategorii chłopców
1 miejsce – Mańka Paweł,
2 miejsce – Kowalczyk Michał
3 miejsce – Kościelniak Szymon
W kategorii klas starszych punktowane miejsca zajęli:
w kategorii dziewcząt
1 miejsce – Kołodziejczyk Zofia
2 miejsce – Sadlik Hanna
3 miejsce – Oleś Jagoda
w kategorii chłopców
1 miejsce – Długajczyk Szymon
2 miejsce – Kaleta Patryk
3 miejsce – Borowski Dawid
Zawodnicy zostali nagrodzenie medalem adekwatnym do zdobytego miejsca, a najładniej ubrani – słodkim upominkiem. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Akcja „Szkoła do hymnu”