25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15. stycznia 2017 r. uczniowie naszej „Jedyneczki” wzięli udział w 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tradycyjnie miał miejsce w sali widowiskowo-kinowej „Piast” w Urzędzie Miasta Lędziny. Uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły z dużym zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę pieniążków „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Zebrana suma pieniędzy w wysokości 1204,30 zł. oraz przygotowane fanty rzeczowe na loterię fantową przeprowadzoną podczas finału zasiliły konto WOŚPU o łączną sumę 2064,30 zł. Jeszcze raz dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom!

Nasi uczniowie, jak co roku, aktywnie włączyli się również w przygotowanie programu artystycznego prezentowanego podczas finału WOŚP. Na scenie można było zobaczyć uczniów klasy III d w „Tańcu z pomponami”, dziewczyny z koła wokalnego w piosence Edyty Geppert „Szukaj mnie”, przyszłego wirtuoza skrzypiec, Oskara Czarnotę, w utworach: „Chór myśliwych” oraz „Pada śnieg”. Dziewczynki z klasy II c zaprezentowały „Męski taniec w damskim wydaniu”. Występ naszej szkoły uświetnili również: nasz młody akordeonista, Kamil Skrzyniarz, w „Mixie przebojów biesiadnych” oraz uczniowie klasy VI c w układzie rytmicznym do przeboju Alvaro Solera „Sofia”.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w tegoroczną akcję charytatywną WOŚP. Szczególne podziękowania należą się: pani wicedyrektor Beacie Sielski, pani Bożenie Beker-Kołodziej, panu Grzegorzowi Głodkowi, pani Annie Czarnocie oraz pani Izabeli Kisale – za przygotowanie wraz z dziećmi programu artystycznego; paniom Beacie Trzcińskiej, Beacie Kusak i Ilonie Malcharek – za przygotowanie fantów na loterię fantową oraz panu Przemysławowi Czerniakowi – za wykonanie czeku na rzecz WOŚP. Nad przebiegiem całej akcji na terenie naszej szkoły czuwał szkolny koordynator – pani Anna Buchała-Basiaga.