26. Finał WOŚP w Lędzinach

14. stycznia 2018 r. uczniowie naszej „Jedyneczki” wzięli udział w 26. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tradycyjnie miał miejsce w sali widowiskowo-kinowej „Piast” w Urzędzie Miasta Lędziny. Uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły z dużym zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę pieniążków „dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”. Zebrana suma pieniędzy w wysokości 655,04 zł. oraz przygotowane fanty rzeczowe na loterię fantową przeprowadzoną podczas finału zasiliły konto WOŚPU o łączną sumę 1500,04 zł. Jeszcze raz dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom!

Nasi uczniowie, jak co roku, aktywnie włączyli się również w przygotowanie programu artystycznego prezentowanego podczas finału WOŚP. Na scenie można było zobaczyć uczniów klasy III c w układzie tanecznym „Mokra sprawa”, dziewczyny z koła wokalnego w piosenkach „Święta w nas” oraz „Święty czas” . Występ naszej szkoły uświetnili również: uczniowie z klasy IV c w tańcu integracyjnym „Belgijka” oraz zdolny akordeonista, Kamil Skrzyniarz, który zaprezentował nam wesołą składankę. Na scenie mogliśmy również podziwiać umiejętności wokalne naszych uczennic: Danuty Kłody oraz Kamili Muły.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w tegoroczną akcję charytatywną WOŚP. Szczególne podziękowania należą się: pani wicedyrektor Beacie Sielski, panu Grzegorzowi Głodkowi, pani Sylwii Witule-Jedlińskiej oraz pani Izabeli Kisale – za przygotowanie wraz z dziećmi programu artystycznego; paniom Beacie Trzcińskiej, Ilonie Malcharek – za przygotowanie fantów na loterię fantową; pani Agnieszce Czernielewskiej – za przygotowanie fantów na loterię fantową oraz za czuwanie nad zbiórką pieniążków w budynku z oddziałami gimnazjalnymi; panu Przemysławowi Czerniakowi – za wykonanie czeku na rzecz WOŚP. Nad przebiegiem całej akcji na terenie naszej szkoły czuwali szkolni koordynatorzy – pan Adam Szymański oraz pani Anna Buchała-Basiaga.