3 grudnia – Dzień Osób Niepełnosprawnych

3-grudnia-dzien-osob-niepelnosprawnych_1Od wielu już lat data 3 grudnia jest wyjątkowo celebrowana w naszej szkole. Ma to związek z tym, że świętujemy w tym dniu Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Corocznie, w okolicach tej daty odbywała się uroczystość integrująca społeczność szkolną oraz osoby niepełnosprawne z naszego miasta.

W tym roku z przyczyn epidemiologicznych nie było uroczystości, spotkań i zabaw w budynku szkoły.

Mimo to zaprosiliśmy wszystkie klasy do włączenia się w celebrowanie tego dnia on-line w klasach.

W dniach 3-11 grudnia podejmowane były tematy integracji w klasach podczas godzin wychowawczych.

Uczniowie ubrani w kolor żółty – symboliczny dla tego dnia, rozmawiali o integracji, idei równości, tolerancji, akceptacji i doceniania piękna w różnorodności.

Uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne, starsi – zapoznali się z przygotowanymi materiałami multimedialnymi.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tych wydarzeń…

3-grudnia-dzien-osob-niepelnosprawnych_2
3-grudnia-dzien-osob-niepelnosprawnych_3