„4 Bieg Utopca” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018r. w Bieruniu odbył się „Bieg Utopca” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to 4 edycja bieruńskiego biegu ulicznego. To inicjatywa promująca zdrowy tryb życia oraz aktywne formy wypoczynku. Miała również charakter charytatywny, ponieważ całość kosztów „opłaty startowej” była przeznaczona na zbiórkę WOŚP. Na trasie spotkali się uczestnicy biegu na dystansie 17 i 5,6 km oraz marszu Nordic Walking. Ze względu na zróżnicowaną nawierzchnię trasy, liczne podbiegi i zbiegi, zawody można zaliczyć do biegów crossowych.

W niedzielę 14 stycznia o godzinie 10.30 na starcie na rynku w Bieruniu stanęło prawie 700 osób. Między nimi również my – zawodniczki ze Szkolnego Koła Biegowego „Tuptaki”, w składzie: Amelia Bukała, Natalia Musioł i Nikola Moskwytyn, oraz trenerka Alina Bielec. Brałyśmy udział w biegu na dystansie 5,6 km. Trasa biegła z rynku poprzez uliczki Bierunia, naokoło zalewu Łysina z metą w samym centrum miasta. Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal, pyszna grochóweczka i ciepła herbatka.

W/w biegu udział brało ponad 300 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i z klasyfikacją kobiet i mężczyzn. Kobiet startowało 100 zawodniczek z różnych klubów biegowych z całego śląska. Dla naszych uczennic był to pierwszy start w takiej imprezie. Były najmłodszymi zawodniczkami, dlatego należy im pogratulować wytrwałości i życzyć zapału do dalszych treningów.