Akcja czytelnicza ,,Jak nie czytam, jak czytam”

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z O.I. nr 1 przyłączyli się do akcji ustanowienia rekordu Polski masowego czytania.

Wszystkie dzieci z książką w ręku spotkały się na boisku szkolnym. Po krótkim apelu, na którym odczytano sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego „Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1” oraz zaśpiewano dwie piosenki : Ewy Bem „Piosenka o książce” oraz Marii Szreder „Podróż do krainy bajek”, wszyscy uczniowie wzięli udział w demonstracji swoich zainteresowań książką i ułożyli z siebie napis CZYTAMY! Następnie w wybranym przez siebie miejscu obok szkoły każdy miał okazję przeczytać fragment przyniesionej przez siebie książki.