Akcja „Szlachetna Paczka”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie Szkoły Podstawowej z O.I. nr 1 im. K. Miarki w Lędzinach po raz kolejny zaangażowani się w akcję Szlachetna Paczka.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie. Co roku angażuje on w pomoc setki tysięcy ludzi. W każdym rejonie wolontariusze odwiedzają najbardziej potrzebujących w swoim otoczeniu. Następnie darczyńcy przygotowują pomoc materialną dopasowaną do potrzeb konkretnej rodziny. Pomagamy konkretnemu człowiekowi. Darczyńca po przeczytaniu opisu przygotowanego przez wolontariusza, wybiera rodzinę, której chce i może pomóc. Poznaje jej historię, przyczynę trudnej sytuacji i listę potrzeb.

Dokonaliśmy wyboru rodziny, której postanowiliśmy pomóc.W pierwszej połowie grudnia cała szkoła zaangażowała się w zbiórkę artykułów żywnościowych, środków czystości, pościeli, odzieży i artykułów potrzebnych samotnej osobie.

W sumie zebrano 17 kartonów różnorakich produktów, które przy pomocy opiekunów posegregowali i zapakowali uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu. Całość przekazano do tymczasowego centrum wolontariatu akcji, a wolontariusze przekazali wybranej potrzebującej osobie.

Wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom, nauczycielom i rodzicom GRATULUJEMY!