Andrzejki w klasach pierwszych

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Choć kiedyś były świętem, które obchodziły wyłącznie panny, dzisiaj bawią się wszyscy niezależnie od wieku. Należy pamiętać jednak, że wróżba to zabawa i traktować ją z przymrużeniem oka.

W naszej szkole spotkały się klasy pierwsze aby kontynuować ten zwyczaj. Uczniowie poznali znaczenie różnych wylosowanych kolorów, ustawiali buty, wróżyli z gwiazd – kogo spotkają w najbliższej przyszłości, zaczarowana butelka wskazała wykonywany zawód za kilka lat, natomiast papierowe serce z imionami przewidziało imię przyszłego partnera lub partnerki. Nie zabrakło również lania wosku, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą nauczyciela lały wosk przez dziurkę do klucza. A powstałe kształty były doskonała okazją do rozwijania wyobraźni.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże.