Z życia klasy 1b

Wykonujemy proporzec z okazji świąt majowych, makietę z dinozaurami, książeczki dla rodziców z okazji Dnia Matki i Ojca, poznajemy zawód lekarza, wyjeżdżamy na wycieczkę do Planetarium. W ostatnim miesiącu roku szkolnego świętujemy Dzień Pustej Klasy i żegnamy rok szkolny.

Klasa 3a w Ośrodku Błogosławiona Karolina w Lędzinach

W ramach Dnia Pustej Klasy klasa 3a wybrała się na spacer do niepełnosprawnych w Archidiecezjalnym Osrodku Błogosławiona Karolina w Lędzinach. Tam zaprezentowaliśmy nasz repertuar piosenek i wierszy, co sprawiło podopiecznym wiele radości.
Mieliśmy także okazje zwiedzenia ośrodka a w pracowni Doświadczania świata zatrzymaliśmy się na dłużej, bo bardzo nam się tam podobało. Poznaliśmy także pracownie: ceramiku, artystyczna, ceramiczna.

Na stronie Ośrodka pojawił się taki zapis o naszej wizycie:
Dzisiaj u nas tańce, śpiew,
młodych ludzi apel, zew🎶💪
piękne piosenki, wiersze, zabawa,
bo 3a to super sprawa!
Dziękujemy Wam, nasi goście wspaniali,
żeście tak pięknie nam zaśpiewali
I za radość, jaką nam dajecie,
jesteście najlepsi na świecie!
A p. Iza i p. Asia, choć trzecia to pierwsza klasa🥇🏆

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na placu zabaw i robiliśmy obserwacje przyrodnicze. To był cudowny dzień.

Piesza wyprawa na Klimont – klasa 1 d

W piątek 16 czerwca klasa 1 d bawiąc się w podchody wybrała się na najwyższą górę w Lędzinach. Już od placu przed szkołą strzałki zachęcały uczniów do jak najszybszego odszukania kolejnych znaków i kolejnych listów. Uczniowie po odnalezieniu listów wykonywali zawarte w nich zadania. Zadania z listów odnosiły się do obserwowanych obiektów i okazów przyrodniczych. Zachęcały do utrwalania w zabawowy sposób nazw zbóż czy roślin obserwowanych po drodze. Nawet nie zorientowaliśmy się kiedy już byliśmy na Klimoncie. Nikt nie marudził i nie okazywał zmęczenia. Na mecie naszej wyprawy czekała nas słodka nagroda oraz wspaniałe widoki. Po krótkim spacerze i rysunkowym plenerze wrócilismy do szkoły. Wyprawa uczniom bardzo się spodobała. Może nastepnym razem zdobędziemy kolejne wzgórza Lędzin?

ZAKOŃCZENIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „ZDROWO I SPORTOWO” PRZEZ KLASĘ 1C

Akcja Zdrowo i Sportowo to ogólnopolski program edukacyjny skierowany dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej klas 1 -3. W programie wzięła udział klasa 1C licząca 24 uczniów. Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat roli i wagi aktywności fizycznej w prawidłowym rozwoju fizycznym oraz psychicznym, a także przeciwdziałaniu pandemii chorób cywilizacyjnych ( w tym nadwagi i otyłości, cukrzycy typu 2, wad postawy).
Po otrzymaniu materiałów edukacyjnych, które zostały przygotowane przez partnerów akcji i dotyczyły: sportu, zdrowia, higieny, diety, odpoczynku oraz dodatkowego spojrzenia na tematy od strony ekologii. Klasa na zajęciach wychowania fizycznego rozpoczęła program, który trwał do końca czerwca 2023r.
Zrealizowane zajęcia sprawiły uczniom wiele radości i dostarczyły dużo satysfakcji z samodzielnie wykonywanych ćwiczeń. W ramach projektu odbyły się również pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Po zakończeniu całego programu każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo w akcji.

My rodzinkę dobrą mamy, …- spotkanie integracyjne rodziców i uczniów klasy 1 d

W środę – 14 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne uczniów i rodziców z okazji Dnia Rodziny. Najpierw uczniowie przedstawili krótką część artystyczną, w której piosenkami, wierszami i tańcami okazywali uczucia, które żywią do najbardziej kochanych sobie osób. Następnie podziękowali Rodzicom za ciekawie spędzany wspólnie czas oraz obiecali, że będą grzeczni.
Po wręczeniu rodzicom upominków oraz po poczęstunku wspólnie wyszliśmy na boisko szkolne. Tam w zabawowy i relaksujący sposób spędziliśmy wspólnie jeszcze trochę czasu.
Poniżej kilka fotek z naszego spotkania.

Na majówkę z 3a

Klasa IIIa w miesiącu maju tak cieszyła się piękną pogodą i poznaną piosenką, że postanowiliśmy połączyć jeno i drugie.

Wycieczka klasy 4 d do Kiczyc

W dniach 05.06. – 06.06. 2023 r. klasa 4d pojechała na zajęcia integrujące klasę do ośrodka H2O w Kiczycach. W tym czasie uczniowie uczestniczyli w dwóch całodniowych blokach zajęć:
• GPS (które sprawdzały m.in. orientację w terenie naszych podopiecznych), oraz –
• Cztery żywioły (zajęcia sprawdzające integrację oraz umiejętność współpracy w grupie).
Wspaniała pogoda, interesujące zajęcia, uśmiechnięci animatorzy, doskonałe humory podopiecznych, pyszne jedzenie, ognisko, wieczorne rozmowy i zabiegi pielęgnacyjne w pokojach – to wszystko krótki przepis na idealny wyjazd integracyjny klasy!

Pasieka pod Strzyżówką

Klasa 2 b wybrała się do lokalnej atrakcji turystycznej – pasieki. Podczas wycieczki uczniowie poznali życie pszczół, zobaczyli jak produkuje się miód, jak wygląda królowa i z jakich warstw zbudowany jest ul. Każdy uczeń założył stron pszczelarza, aby zobaczyć pszczoły z bliska.

Zakończenie projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki. Podróżowanie przez czytanie” w roku szkolnym 2022/2023 przez klasę 1C

Projekt przeznaczony jest dla uczestników klas 0 – III Celem projektu jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.
Projekt wyodrębnia trzy moduły. Uczestnicy zobowiązani są do wykonania co najmniej czterech zadań z każdego modułu projektowego. Lektury mogą być czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów. Czas trwania zajęć nauczyciel dostosowuje do możliwości oraz organizacji swojej klasy i szkoły. Zajęcia odbywają się metodą projektów.
Klasą 1c zrealizowała następujące lektury: „ Mania, dziewczynka inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej- Curie” Julity Grodek.: „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego oraz „ Z piaskownicy w świat! Grzegorza Kasdepki. Na zakończenie każdy uczeń utrzymał dyplom kończący zrealizowanie projektu.

Zakończenie Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” w roku szkolnym 2022/ 2023 – Klasa 1c

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej. Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów; wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci; rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań; stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych; tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała; współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń. Projekt został zakończony w maju 2023r., a uczniowie klasy 1C uzyskali dyplomy potwierdzające udział w projekcie.