Bezpieczni nie tylko w wakacje

We wtorek 22 czerwca klasa 3 b brała udział w zajęciach edukacyjnych z bezpieczeństwa w ruchu drogowym w WORD-zie- w Tychach. Po przywitaniu i krótkiej rozmowie uczniowie obejrzeli prezentację na temat właściwego wyposażenia roweru oraz sposób prawidłowej jazdy rowerem. Rozmawialiśmy o zasadach ruchu pieszego, jak powinno dziecko jeździć w samochodzie, rozpoznawaliśmy znaki drogowe oraz numery alarmowe.
Mieliśmy okazję potrenować prawidłowe przechodzenie przez ulice, w różnych warunkach pogodowych i miejscach na drodze. Najwięcej jednak zainteresowania i radości wywołała jazda na symulatorach.
W drugiej części zajęć przypomnieliśmy sobie zasady udzielania i wzywania pomocy w nagłych przypadkach. Oglądaliśmy sytuacje i zagrożenia, które mogą pojawić się podczas spędzania wakacji na wsi. Poznaliśmy zasady korzystania z kąpielisk.
Mam nadzieję, że zasady bezpieczeństwa pozostaną w głowach i sercach uczniów, a tego dowodem będzie zastosowanie ich w praktyce – czyli w życiu codziennym.