Bieg Konstytucji 3 Maja

Początek maja w naszej szkole przebiegał patriotycznie i aktywnie. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego, zaprosił uczniów klas 4 – 8 do uczczenia na sportowo rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Koordynatorami akcji byli p. Alina Bielec i p. Sebastian Wala. W dniach od 1 – 9 maja chętni uczniowie zostali zobligowani do indywidualnego przebycia minimum 3 kilometrów. Dystans ten można było pokonać biegowo, na hulajnodze, na rolkach, marszem lub po prostu o siłach własnych mięśni. W biegu uczestniczyło 50 uczniów. Zawodnicy musieli udokumentować pokonaną trasę print screenem z telefonu lub w inny elektroniczny sposób. Każdy z uczestników został nagrodzony dodatkową oceną z wychowania fizycznego, natomiast uczestnicy, którzy przesłali również swoje zdjęcia, na których ubrani są w nasze barwy narodowe, otrzymali pamiątkowe medale. Na szczególne wyróżnienie za pomysłowość i piękne biało czerwone stroje zasługują Roksana Morkisz z klasy 4D, Emilia Piecha – 6B, Amelia Okoń – 7D oraz Sonia Kowalska – 8B. Oczywiście nasi wuefiści również włączyli się do akcji.
Wszystkim serdecznie dziękujemy, gratulujemy oraz spotykamy się za rok.