CodeWeek 2021 – Europejski Tydzień Kodowania

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania odbyły się w dniach od 9 do 24 października. W naszej szkole przebiegały pod hasłem: „Kodujemy i programujemy, w SP 1 szalejemy!”.

Nauczyciele wszystkich przedmiotów wraz ze swoimi wychowankami na lekcjach kodowali i programowali. W klasach młodszych było to głównie kodowanie na macie edukacyjnej, szyfrowanie i zabawy w zakodowane obrazki, dyktanda graficzne oraz programowanie w ruchu na sali gimnastycznej.

W klasach starszych elementy kodowania były włączone w różne przedmioty, uczniowie bawili się swoimi grami planszowymi i nie tylko … Rozkodowywali prace wg podanej instrukcji, kodowali zapisy nutowe i matematyczne. Był też ekologiczny escape room czy szyfrowanie alfabetem Morse’a. Na lekcjach informatyki było programowanie w Scratchu i Pythonie. Nie zabrakło też zabaw z robotami ozobotami. Do zabawy włączyli się uczniowie w ramach kółka komputerowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego oraz członkowie projektu Erasmus+, którzy odkodowywali pytania przy pomocy kodów QR.
Zwieńczeniem całej akcji było zdobycie certyfikatu dla szkoły.