Dni Bezpiecznego Internetu w naszej placówce

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzone są Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). Organizatorem tego wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Już po raz kolejny nasza szkoła zgłosiła inicjatywę do PCPSI i cyklicznie przesyła sprawozdania z prowadzonych działań. Początkowo realizowane były one na przestrzeni tygodnia, potem miesiąca. W bieżącym roku szkolnym DBI realizowane są od listopada 2017 do maja 2018 roku w ramach projektu edukacyjnego „Bezpieczni w Internecie”’.

W ramach tegorocznych DBI pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” wiele się działo w naszej placówce. Szerzenie idei bezpiecznej i kulturalnej pracy w Internecie oraz wyrabianie odpowiednich nawyków, budowanie pozytywnych relacji w wirtualnym i rzeczywistym świecie, szanowanie innych, zachęcanie do wspólnej, edukacyjnej zabawy, jako mądrego sposobu spędzania czasu było mottem wielu przedsięwzięć realizowanych w naszej bibliotece, świetlicy, podczas zajęć komputerowych, zajęć z wychowawcą, zajęć zintegrowanych oraz spotkań z rodzicami.