Dni regionalne – dzień drugi

6.12 – drugi dzień, a wrażeń jeszcze więcej.
W klasach odwiedził nas Mikołaj – grzeczne dzieci dostały śląskie „kopalnioki”, ale czy Święty przyniósł też rózgi?
Św. Mikołaj przybył w towarzystwie aniołka, diabełka – psotnika oraz ślązaczki, a w holu szkoły zawisła gazetka „Godne Świynta – Słowniczek śląski”.
Klasy 8f i 5b – uczestniczyły w spotkaniu z P. Mirosławem Leszczykiem, a na przerwach każdy mógł sprawdzić swój śląski biorąc udział w grach i zabawach – Śląski challenge. Kolejne klasy (7a, 8f, 8c, 8d, 8b i 8e) uczyły się „Trojaka”.
Cały czas zapraszamy do fotobudki, do obejrzenia izby śląskiej oraz na wystawę książek
A… i nie zapomnijmy o tym, że szkolna kuchnia podawała dziś obiad śląski (m.in. kluski i modro kapusta) – pachniało w całej Szkole.

Mikołaj

Śląski challenge