Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego obchodziliśmy DBI pod hasłem: „Razem zmieniamy internet na lepsze”. W naszej placówce już od stycznia i cały miesiąc luty podejmowano w tym zakresie różnorodne działania. W styczniu w klasach I, w ramach zajęć komputerowych realizowano scenariusze zajęć ze strony www.necio.pl. Klasy II – VI uczestniczyły w kursach online ze strony www.edu.fdds.pl oraz www.sieciaki.pl. W szkole ogłoszony był też konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój komputerowy świat”. Pedagog i psycholog szkolny zorganizowali dla uczniów klas 5 i 6 warsztaty w ramach projektu „Cybernauci”. Starsi koledzy z klas 5 przygotowali dla pierwszoklasistów przedstawienie „Fajnie w internecie”. Całe przedsięwzięcie dotyczące DBI dopełniały gazetki propagujące problematykę bezpieczeństwa w Internecie. Wszystkie poczynione działania miały podkreślić i pokazać, że każdy internauta, nawet ten najmłodszy powinien budować bezpieczne i przyjazne środowisko online, i właściwie wykorzystywać potencjał internetu, jako formę twórczej rozrywki.