Dzień Języka Ojczystego

W związku z obchodami Dnia Języka Ojczystego uczniowie naszej szkoły mogli poznać ciekawostki o języku, wykonując prace projektowe. Ponadto uczniowie klas III – VI brali udział w rozgrywkach językowych. W klasach III i IV chętni uczniowie walczyli o tytuł „Mistrza Ortografii”, w a klasach V i VI o tytuł „Znawcy Języka Polskiego”. Wyniki konkursów prezentują się następująco:

Klasy III

 • 1 miejsce Natalia Kowalska
 • 2 miejsce Oskar Czarnota i Hanna Drost
 • 3 miejsce Roksana Gawron i Paweł Gonscz

Klasy IV

 • 1 miejsce Kornelia Ścierska
 • 2 miejsce Rafał Okoń
 • 3 miejsce Aleksandra Gąszczyk

Klasa V

 • 1 miejsce Mateusz Piwko, Szymon Dudek
 • 2 miejsce Michał Moszkowicz
 • 3 miejsce Artur Sobieszczański

Klasa VI

 • 1 miejsce Paulina Borys
 • 2 miejsce Wiktoria Michalak
 • 3 miejsce Amelia Bukała