Dzień Świętego Marcina

16 listopada 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Marcina – patrona dzieci, żebraków i żołnierzy. Uroczystość odbyła się w ramach zajęć pozalekcyjnych i w tym roku miała charakter przedsięwzięcia międzyszkolnego. Do wspólnych obchodów zostali bowiem zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach. Wszyscy zebrani mieli możliwość poznania ważnych wydarzeń z życia świętego Marcina, legendy z nim związanej oraz kilku ciekawostek i tradycji towarzyszących obchodom uroczystości Dnia Świętego Marcina w Niemczech i w Polsce. Nowo nabytą wiedzą uczniowie mogli pochwalić się w konkursie przeprowadzonym w formie testu między uczniami obu szkół. Konkurs wygrali z przewagą 5 punktów uczniowie SP 2.

Podczas wspólnego świętowania rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Portret Świętego Marcina”. W złożonych pracach szczególną uwagę zwrócono na estetykę wykonania pracy oraz na atrybuty charakterystyczne dla postaci Świętego Marcina. Również w tym konkursie prym wiedli uczniowie SP 2. Na podium stanęli: Wiktor Klyczka (I miejsce), Miłosz Bogdziun (II miejsce) oraz Emilia Haśnik (III miejsce).

W trakcie uroczystości uczniowie wykonali również lampiony, będące nieodzownym elementem pochodów organizowanych w Dniu Świętego Marcina. W tym roku mottem przewodnim były eko lampiony. Dzieci stworzyły przepiękne prace, spośród których jury najwyżej oceniło lampiony uczniów z klasy V c – Patrycji Musioł (I miejsce) oraz Karola Borysa (II miejsce), III miejsce zajęły bliźniaczki Jagoda i Jaśmina Oleś z VIII e.

Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Zapraszamy uczniów do zaangażowania się w obchody Dnia Świętego Marcina w 2023 r., a tym którzy uczynili to w tym roku – serdecznie dziękujemy.