Dzień Świętego Marcina

Dzień Świętego Marcina jest świętem obchodzonym 11 listopada w Niemczech oraz w niektórych regionach Polski. W naszej szkole obchody Dnia Świętego Marcina, można powiedzieć, że również wpisały się w tradycję. W dniu 22 listopada 2018 r. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w zabawie, której celem było przybliżenie postaci, jaką był święty Marcin, legendy z nim związanej oraz kilku ciekawostek i tradycji towarzyszących obchodom tej uroczystości. Uczniowie klasy 8 i 3 gimnazjum zaprezentowali tutaj swoją wiedzę na temat wyżej wymienionej osoby. Uczniowie mogli również skosztować rogali świętomarcińskich oraz zaśpiewać piosenki towarzyszące dzieciom w Niemczech podczas tradycyjnych pochodów. Po wysłuchaniu informacji dotyczących św. Marcina wszyscy uczestnicy mogli zmierzyć się w konkursie wiedzy na temat święta. Podczas zabawy rozdano nagrody za najpiękniej wykonany lampion i gęś, które są symbolami obchodów dnia św. Marcina.

Zapraszamy uczniów do zaangażowania się w obchody Dnia Świętego Marcina 2019, a tym którzy uczynili to w tym roku – serdecznie dziękujemy.