Dzień Świętego Marcina

16 listopada 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Marcina –  patrona dzieci, żebraków i żołnierzy. Uroczystość odbyła się w ramach zajęć pozalekcyjnych i skupiła wokół siebie uczniów klas II – VIII. Wszyscy zebrani mieli możliwość poznania ważnych wydarzeń z życia świętego Marcina, legendy z nim związanej oraz kilku ciekawostek i tradycji towarzyszących obchodom uroczystości Dnia Świętego Marcina
w Niemczech i w Polsce. Nowo nabytą wiedzą uczniowie mogli pochwalić się w konkursie przeprowadzonym w formie testu online (Kahoot). Na podium z największą ilością punktów stanęli: Alan Czarnota z klasy VII d (I miejsce), Karol Borys z klasy 4 c (II miejsce) oraz bliźniaczki Jagoda i Jaśmina Oleś z VII e (III miejsce).
W trakcie uroczystości uczniowie wykonali również lampiony, będące nieodzownym elementem pochodów organizowanych w Dniu Świętego Marcina. Dzieci stworzyły przepiękne prace, spośród których jury najwyżej oceniło lampion Wiktorii Szandar z klasy VIII c (I miejsce) oraz lampiony uczennic z klasy IV c: Patrycji Musioł (II miejsce) i Oliwii Rodzoń (III miejsce). Zwycięzcy obu konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Zapraszamy uczniów do zaangażowania się w obchody Dnia Świętego Marcina w 2022 r., a tym którzy uczynili to w tym roku – serdecznie dziękujemy.