Dzień Świętego Marcina

W czwartek 9 listopada 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość Dnia Świętego Marcina –  patrona dzieci, jeźdźców, więźniów, żebraków i żołnierzy. Uroczystość odbyła się w ramach zajęć pozalekcyjnych i skupiła wokół siebie uczniów klas III – VII oraz uczniów z oddziałów gimnazjalnych.

Obchody rozpoczęto od rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszy lampion. Zgłoszono 31 prac, a spośród nich komisja konkursowa wyłoniła trzy najładniejsze. I miejsce w konkursie zdobyła Paulina Borys (klasa VII a), II miejsce Zuzanna Michalska (klasa V b), a III miejsce Magdalena Teda (klasa VII d).

Podczas uroczystości przybliżono uczniom postać świętego Marcina oraz sprawdzono ich wiadomości na temat patrona w postaci krótkiego testu. Największą ilość punktów otrzymały uczennice klasy VII a, zajmując tym samym wszystkie miejsca na podium: I miejsce Paulina Borys, II miejsce ex aequo siostry Laura i Agnieszka Sobol. Zwycięzcy obu konkursów otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

W trakcie uroczystości zaangażowano uczniów do pracy w grupach przy ozdabianiu szklanych lampionów. Dzieci z radością podjęły się tego zadania, słuchając niemieckich piosenek śpiewanych podczas obchodów Dnia Świętego Marcina w Niemczech. Dużą przyjemność sprawił uczniom poczęstunek – rogaliki świętomarcińskie, będące symbolem podkowy zgubionej przez konia świętego Marcina oraz aromatyczna herbatka. Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę. Popołudniowe spotkanie zakończył krótki pochód dzieci z latarenkami.

Obchody Dnia Świętego Marcina przyniosły wiele radości zarówno uczniom, jaki i nauczycielom. Uroczystość ta zostanie na stałe wpisana do kalendarza imprez naszej szkoły. Organizatorami tegorocznych obchodów Dnia Świętego Marcina byli nauczyciele: Agnieszka Czernielewska, Ewa Szczepanek oraz Anna Buchała-Basiaga.