Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2018

W dniach od 15 do 19 października klasa 1c przyłączyła się do akcji Code Week. Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania i zachęcanie do nauki programowania.

Uczniowie wykonywali zadania biorąc udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Uczymy dzieci programować”. Codziennie wykonywali jedno zadanie z wykorzystaniem robota Ozobota, który otrzymali od firmy EduSense w ramach testowania robota. Dowiedzieli się, czym jest Code Week i wymyślili taniec robotów. Wspólnie kodowali Ozobota, żeby przejechał przez napis Code Week. Zbierali informacje dotyczące województwa śląskiego i naszego miasta. Stworzyli mapę województwa śląskiego i zakodowali trasę dla robota.

Dzięki tym zajęciom rozwijane u uczniów były takie cechy jak logiczne myślenie i umiejętność współpracy w grupie.