Europejski Tydzień Kodowania – Codeweek 2020

europejski-tydzien-kodowania-codeweek-2020W dniach od 10 do 25 października uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji CodeWeek 2020. Główną ideą Europejskiego Tygodnia Kodowania jest poszerzenie kompetencji uczniów z obszaru kodowanie i programowanie osób w różnym wieku. Programowanie uczy myślenia komputacyjnego, rozwiązywania problemów, kreatywności, myślenia analitycznego oraz pracy zespołowej.

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili na swoich lekcjach wiele zajęć związanych z kodowaniem.
W klasach młodszych były to gry planszowe, dyktanda graficzne, kodowanie obrazków, zajęcia z wirtualną matą do kodowania, wirtualne puzzle oraz wyznaczanie tras i programowanie Ozobotów.

W klasach starszych uczniowie na zajęciach z wychowawcą rozmawiali przede wszystkim o nowych technologiach i ich pozytywnym i negatywnym wpływie na człowieka oraz zwracali uwagę na bezpieczeństwo dzieci w sieci. Nauczyciele w klasach 4-8 na swoich przedmiotach wprowadzali elementy kodowania, odbywały się turnieje gier logicznych, gry geograficzne, łamigłówki i memory chemiczne, fizyczne, matematyczne czy religijne. Nie zabrakło też elementów programowania na lekcjach informatyki w języku Scratch, Baltie czy Logo.

Przeprowadzone zajęcia spodobały się uczniom i od razu wyrazili chęć udziału w przyszłorocznym CodeWeek, zaś szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa.