Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek2022

Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy w grupach.

W naszej szkole przez 2 tygodnie, od 10 do 21 października odbywały się liczne inicjatywy przebiegające pod hasłem JEDYNKA KODUJE!

Nauczyciele na swoich lekcjach wykorzystywali dostępne aplikacje i programy do zabaw z zakresu kodowania i programowania. Na lekcjach informatyki było to kodowanie online, zajęcia w Scratch oraz Python i wykorzystanie robotów dostępnych w szkole w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości. Wiele osób wzięło udział w Dniu Gier Planszowych, promując swoje ulubione planszówki. W klasach młodszych odbyły się również warsztaty z robotami: Ozobotem, Photonami, mBotem oraz Vex123. Gry i zabawy edukacyjne, memory, krzyżówki fizyczne i geograficzne, dyktanda graficzne i jesienne kodowanie oraz zabawy z matą edukacyjną to wszystko odbyło się na lekcjach w ramach tejże akcji. Pojawił się też Escape room i kody QR oraz Szyfr Cezara.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni, bo w takich lekcjach z radością uczestniczą. Szkoła zaś otrzymała certyfikat uczestnictwa w wydarzeniu.