Festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka

Dnia 1 czerwca w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach pod hasłem: „Jak to zdrowo na sportowo” odbył się festyn szkolny organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Lędziny. Tego dnia z racji szczególnego święta, to dzieci znalazły się centrum wszystkich aktywności i to z myślą o nich przygotowano wiele atrakcji i okazji do zabawy. Uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach przygotowywanych dla nich i ich opiekunów, a za uczestnictwo w nich otrzymywali specjalne pieczątki potwierdzające udział w konkurencjach. Można było wrócić nieco latami wstecz i toczyć fajerkę, przejść przez różne tory przeszkód, slalom z oponami. Była okazja do „ciepania bele czym”, mistrzowskich skoków na skakance czy siatkarskich podbić piłką. Wszystkie stanowiska z konkurencjami przygotowali nauczyciele szkoły i zrobili to wspaniale. Można było też grać w różne gry, kupić książki na kiermaszu lub po prostu błogo skakać na dmuchańcach. Podczas imprezy szkolne wolontariuszki częstowały uczestników cukierkami dostarczonymi przez radnych Pawła Wanota i Tomasza Kostyrę.

Na festynie nie zabrakło najważniejszych służb. Można było wsiąść do radiowozu policyjnego, oglądać karetkę pogotowia i wóz strażacki, a także zobaczyć pokaz tresury psa policyjnego. Ponieważ dopisała pogoda, a słońce wprost rozpieszczało wszystkich, to strażackie polewanie wodą cieszyło się dużą popularnością.

W czasie festynu odbywała się zbiórka publiczna „Wspólnie dla szkoły – remontujemy salę historyczną” – jej dochód jak i dochód z całego festynu zostanie przeznaczony na remont sali historycznej. Osoby składające swój datek były obdarowane prezentami, których wartość niejednokrotnie przewyższała wysokość składanej kwoty. Wszystko to dzięki sponsorom i współpracy szkoły i Rady Rodziców.

Wiele działo się również na scenie. Każda z klas przygotowała swoje występy. Można było zobaczyć laureatów szkolnego konkursu talentów oraz pokaz karate. Licytowane były piękne przedmioty przekazane m.in. przez Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Błogosławiona Karolina w Lędzinach oraz przez byłą nauczycielkę naszej szkoły panią Urszulę Klyczkę. Na koniec, Rada Rodziców ogłosiła zwycięzców całorocznego konkursu „Klasa z zasadami”. Zwycięskie klasy: 3a, 4a, 5c i 8d, otrzymały od Rady Rodziców czek wartości 1000zł do wykorzystania na klasowe przyjemne aktywności. Spośród spośród kart potwierdzających udział w konkurencjach sportowych odbywających się na festynie, rozlosowane zostały wspaniałe nagrody dostarczone przez naszych sponsorów. Nagrodą główną była deskorolka elektryczna ufundowaną przez biuro rachunkowe Hando.

Festyn okazał się sukcesem współpracujących nauczycieli, rodziców i dyrekcji. Mamy nadzieję, że w sercach dzieci została wielka radość z bycia dzieckiem.

Ogromne podziękowania należą się przyjaciołom szkoły oraz sponsorom dzięki którym impreza mogła się odbyć. Do nich należą:

Burmistrz Miasta Lędziny – Krystyna Wróbel
Montec Group
Emjot NEMOS
Aleksandra i Adam Morkisz
Dziękujemy również rodzicom uczniów wspierającym szkołę transportem, piekącym pyszne ciasta, pomagającym w obsłudze festynu na stanowiskach i pozyskującym nagrody.