Finał konkursu językowego „The Big Tongue Twister Battle”.

19 grudnia b.r. odbył się w naszej Szkole finał konkursu językowego dla klas 3 oraz 4 – „The Big Tongue Twister Battle”. Wszyscy uczniowie oddziałów klas trzecich i czwartych wzięli udział w konkursie, który pozwolił wyłonić mistrza wymowy brytyjskiej: Każdy z uczestników przez cały tydzień lekcji języka angielskiego próbował sił w konkurencjach polegających na poprawnym i płynnym odczytywaniu brytyjskich łamańców i pułapek językowych, tzw. „tongue twisters”. Dobra zabawa i walor edukacyjny zapewnione! Uczniowie nie mieli łatwego zadania (bo jak, pod presją czasu, bezbłędnie recytować, między innymi,
„Betty Botter bought some butter
But she said the butter’s bitter
If I put it in my batter, it will make my batter bitter
But a bit of better butter will make my batter better
So ‘twas better Betty Botter bought a bit of better butter“?
Po licznych emocjonujących dogrywkach międzyklasowych, udało się szczęśliwie wyłonić zwyciężczynie. W kategorii klas 3 – Anię Kaczmarczyk (3 c), natomiast pośród czwartoklasistów – Paulinkę Spyrę (4 b). The warmest conglatulations!