Godzina Kodowania

W dniach od 4 do 10 grudnia w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej nasza szkoła wzięła udział w Godzinie Kodowania (The Hour of Code). Jest to inicjatywa globalna, adresowana do wszystkich uczniów na całym świecie. Celem Godziny Kodowania jest przybliżenie dzieciom informatyki w formie łamigłówek, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloków.

Nasi uczniowie w ramach zajęć komputerowych i informatyki wzięli udział w kursach oferowanych na stronie code.org, które są bardzo interesującym wprowadzeniem do programowania.

Zaś wszyscy nauczyciele kl. 1-3 na swoich zajęciach przybliżyli dzieciom elementy kodowania i algorytmicznego myślenia w postaci zabaw, gier oraz różnorakich kart pracy przeznaczonych do kodowania.