Gra Miejska dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych „ŚW. JAN PAWEŁ II NASZYM PRZEWODNIKIEM”

20 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji gry miejskiej „ŚW. JAN PAWEŁ II NASZYM PRZEWODNIKIEM” organizowanej przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach oraz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Celem gry jest podtrzymywanie w młodym pokoleniu pamięci o św. Janie Pawle II, jak również popularyzowanie Jego życia i nauczania, a poprzez to zaszczepianie w dzieciach i młodzieży uniwersalnych wartości. Podczas gry miejskiej uczestnicy w drużynach 4-, 5-osobowych pokonują wyznaczoną trasę, docierając do wyznaczonych punktów, gdzie odpowiadają na postawione pytania i wykonują odpowiednie zadania.

Nasza szkoła od dziesięciu lat bierze udział w tym przedsięwzięciu zajmując co roku I miejsce w kategorii największej ilości zwerbowanych drużyn. Tak było również i w tym roku. Uczniowie naszej szkoły w 12 drużynach, z dużym zaangażowaniem i z jeszcze większą frajdą, kroczyli po ścieżkach Katowickiego Parku Leśnego przy lotnisku Muchowiec
i zdobywali punkty na poszczególnych stanowiskach zdaniowych.

Gra miejska cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Drużyny z SP 1 w Lędzinach zajmują wysokie miejsca. W tym roku drużyna z klasy 3 c, „Aniołki Jana Pawła II” oraz drużyna z klasy 5 c, „Mucholoty Papieskie”, zdobyły I miejsce w kategorii klas I-III oraz kategorii klas IV-VI. Natomiast „Papieżanki”, uczennice z klasy 8 f, zajęły III miejsce w kategorii klas VII-VIII. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Koordynatorem tego przedsięwzięcia i jego organizatorem na terenie naszej szkoły jest siostra Aneta. Bardzo dziękujemy siostrze Anecie za wieloletnie zaangażowanie i wsparcie.