II Miejski Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta Lędziny

13 listopada 2018 na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Zalew” w Lędzinach odbył się Bieg dla Niepodległej. Celem biegu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, promowanie aktywnego stylu życia i integracja lędzińskiej młodzieży.

Uczestnikami biegu byli uczniowie klas starszych lędzińskich szkół podstawowych. Uczestniczyło w nim 40 uczniów, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia dystans odpowiednio do kategorii – dziewczęta 1300 metrów, a chłopcy 1500m. W samo południe uczestnicy ubrani w barwy narodowe wystartowali na trasę biegu. Każdy z zawodników otrzymał indywidualny numer startowy, medal na mecie za ukończenie biegu, ciepłą herbatkę i słodki pakiet startowy. Zwyciężczyni i zwycięzca biegu otrzymali dodatkowo pamiątkowy emblemat, a zwycięska drużyna pamiątkowy puchar.

Organizatorem biegu była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach wraz z władzami miasta Lędziny, a koordynatorami imprezy nauczyciele wychowania fizycznego Pani Alina Bielec i Pan Sebastian Wala. Wszystkich uczestników imprezy uroczyście powitała wice dyrektor szkoły, Pani Beata Sielski, a nagrody wręczyli burmistrz miasta Lędziny, Pani Krystyna Wróbel i gość specjalny senator RP Pan Czesław Ryszka.

Impreza przebiegła w rodzinnej atmosferze, przy dźwiękach muzyki i w ciepłych promieniach słoneczka.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w imprezie. I zapraszamy za rok.