III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna, a Historia Wybrzeża Polskiego”

W sobotę 14 kwietnia 2018 roku na terenie obiektów sportowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Morskiej „ Polska Marynarka Wojenna, a Historia Wybrzeża Polskiego”. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całego województwa. Zawody przewidywały pięć konkurencji

  • pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym na czas,
  • strzelanie z broni pneumatycznej z pozycji stojącej,
  • rzut rzutką ratowniczą do celu,
  • umiejętność praktyczną wiązania węzłów żeglarskich na czas,
  • test z wiedzy teoretycznej z zakresu żeglarstwa i marynarki wojennej.

Nasza uczennica do zawodów przygotowywała się bardzo intensywnie, poświęcając dużo swojego wolnego czasu. Treningi odbywały się na strzelnicy, pływalni jak i w sali. Najwięcej czasu zajęła nam początkowo żmudna nauka wiązania węzłów żeglarskich. Jednak po pewnym czasie, dzięki ciężkiej pracy, zawodniczka opanowała bardzo dobrze i tą umiejętność.

Naszą szkołę reprezentowała jedna zawodniczka Paulina Kula uzyskując w klasyfikacji indywidualnej III miejsce z sumą 372 pkt.

Do zawodów uczennicę przygotowywała nauczycielka wychowania fizycznego, p. Alina Bielec.