Innowacja pedagogiczna „Co bliskie, to w sercu – poznaj swoją Małą Ojczyznę”

W słoneczny piątek 25.10.2019 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielek: J. Pytel, E. Gołębiowskiej i S. Wituła-Jedlińskiej udała się na pieszą wycieczkę po okolicy w celu upamiętnienia i oddania czci zmarłym lędzinianom walczącym o niepodległość i wolność naszego kraju. Piesza wycieczka rozpoczęła swój przemarsz od złożenia zniczy pod obeliskiem ufundowanym ku czci pomordowanych więźniów obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu- filia Lędziny. Następnie uczniowie zapalili znicze pod lędzińskim pomnikiem upamiętniającym weteranów powstań śląskich oraz tych, którzy zginęli w obozach koncentracyjnych jako więźniowie polityczni i tych, którzy zostali rozstrzelani przez hitlerowców. Uczniowie odwiedzili również lędziński cmentarz przy Kościele p.w. Świętej Anny, gdzie pomodlili się i zapalili znicze pod pomnikiem poległych w wojnie światowej 1914 – 1918 r. Wycieczka uczniów naszej szkoły odbyła się w związku ze zbliżającymi się listopadowymi świętami: Wszystkich Świętych i Świętem Niepodległości, z została zrealizowana zgodnie z ministerialnymi wytycznymi oraz w ramach innowacji pedagogicznej „Co bliskie, to w sercu – poznaj swoją Małą Ojczyznę- edycja II”.