IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

W konkursie Wielka Liga Czytelników wzięło udział 18 uczniów z naszej szkoły: 10 z klas 1-4 oraz 8 uczniów z klas 5-8.
W pierwszym szkolnym etapie uczniowie mieli za zadanie uzyskać 6 sprawności czytelniczych, czyli przeczytać 6 wybranych z listy książek i rozwiązać testy.

W pierwszej grupie wiekowej wszystkie 6 sprawności uzyskali uczniowie:
Emilka Arndt (kl.2a), Emilka Długajczyk (kl.2c), Ania Kaczmarczyk (kl.2c), Adrianna Kajzar (kl.4d), Paweł Kupczyk (kl.4b), Aleksandra Sroczyńska (kl.4f), Krzysiu Walasek (kl.2c), Julia Wyrwoł (kl.4d).
4 sprawności uzyskały: Karolina Ingram (kl.1b), Małgorzata Gańcorz.

W drugiej grupie wiekowej wszystkie sprawności uzyskali: Paulina Borys
(kl. 8a), Karolina Chrupała (kl.5c), Maja Kalinowska (kl. 8d), Beata Niesyto (kl.8d), Patrycja Zaisz (kl.6c).
4 sprawności uzyskali: Kamila Gajer (kl.6c), Anna Rembiasz kl.(kl.8d) i 3 sprawności uzyskał Kacper Mondry (kl.6a).

Uczniowie, którzy uzyskali 6 sprawności wzięli udział w etapie kwalifikacyjnym do konkursu powiatowego, który odbył się 28 lutego tego roku.
Testy kwalifikacyjne prawidłowo rozwiązali uczniowie:
Emilka Arndt (kl.2a), Ania Kaczmarczyk (kl.2c), Adrianna Kajzar (kl.4d), Paweł Kupczyk (kl.4b), Aleksandra Sroczyńska (kl.4f), Julia Wyrwoł (kl.4d). Paulina Borys (kl. 8a), Patrycja Zaisz (kl.6c), jednak do etapu powiatowego mogła jechać tylko jedna trzyosobowa drużyna z klas 1-4 i jedna z klas 5-8.

28 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Bojszowach trzyosobowa drużyna z klas 1-4 w składzie: Anna Kaczmarczyk, Adrianna Kajzar i Julia Wyrwoł oraz dwuosobowa drużyna z klas 5-8: Paulina Borys i Patrycja Zaisz, reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu.

Uczennice ANNA KACZMARCZYK, ADRIANNA KAJZAR I JULIA WYRWOŁ wywalczyły MISTRZOSTWO POWIATU BIERUŃSKO – LĘDZIŃSKIEGO.

28 marca zwycięska drużyna wzięła udział w Półfinałowym wojewódzkim konkursie, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach, gdzie drużyna z naszej szkoły zajęła 7 miejsce na 35 drużyn biorących udział w konkursie.
Serdecznie im gratulujemy.

Myślę że w przyszłym roku także weźmiemy udział w tej wspaniałej imprezie czytelniczej.

Szkolny koordynator konkursu Lucyna Matyja