27.11.2019r. odbył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górnym Śląsku i Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim – 100 lecie powstań śląskich
Konkurs składał się z II etapów.

I etap – obejmował test zawierający 24 pytania dotyczące Powstań Śląskich, wielkich Ślązaków, powiatu bieruńsko-lędzińskiego.
II etap – zabawa edukacyjna dotycząca znajomości regionu Górnego Śląska, powiatu bieruńsko – lędzińskiego, pieśni śląskie, wykreślanka, puzzle, slajdy.

Do konkursu zgłosiło się pięć szkół : Szkoła Podstawowa nr 1 w Imielinie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lędzinach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lędzinach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lędzinach.

Wyniki konkursu:

• I miejsce Natalia Michalska i Sonia Żorawik
  • II miejsce Julia Nowok i Michał Moszkowicz
  • III miejsce Natalia Stolorz i Sebastian Orzeł

Na zakończenie konkursu pani wicedyrektor Iwona Borys wręczyła nagrody, wszystkim pogratulował i podziękowała opiekunom za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu. Organizatorkami konkursu były panie Ewa Gołębiowska i Ewa Szczepanek.