JEDYNKA W SIECI – obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadł na dzień 7 lutego odbyły się zajęcia i pogadanki związane z bezpieczeństwem w sieci. Obchody DBI przebiegały pod hasłem „Działajmy Razem”. Głównym celem tego wydarzenia jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Przez cały luty w naszej szkole odbyło się szereg zajęć edukacyjnych dla uczniów klas 1-8 dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Liczny był też udział w spektaklach online – dbi.pl. Wykorzystane do tego zostały materiały ze strony SaferInternet.pl oraz platformy Necio, Sieciaki, fdds.pl. W klasach zostały wykonane gazetki tematyczne oraz liczne prace plastyczne, szczególnie w klasach młodszych. Odbyły się również konkursy na podkładkę pod myszkę oraz plakat o bezpieczeństwie w Internecie. Na zakończenie szkoła otrzymała zaświadczenie o udziale w DBI.