Jesteśmy w CMI

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas 4-6 naszej szkoły będą mogli uczestniczyć w zajęciach kółka informatycznego w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Jest to ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.

CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów. Uczniowie wezmą udział w zawodach algorytmicznych organizowanych przez Politechnikę Łódzką, która jest partnerem wiodącym projektu.

Zajęcia kółka odbywać się będą przez 8 miesięcy od października do maja 2022 r.

Opiekun koła: Bożena Wyrwoł