#jestnaswiecej

W pierwszych dniach lutego uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w zajęciach wprowadzających w tematykę hejtu w sieci i sposobów radzenia sobie z tym zjawiskiem. Zajęcia przeprowadzone przez wychowawców klas odbyły się w ramach kampanii społecznej #jestnaswiecej Fundacji Orange. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Cyfryzacji.
Nauczyciele zapoznali uczniów z podstawowymi zagrożeniami, jakie dzieci mogą napotkać w sieci oraz przekazali wiedzę dotyczącą przeciwdziałania sytuacjom niebezpiecznym online. Całość zbiegła się z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, które w tym roku przypadły na dzień 11 luty. W ramach kampanii #jestnaswiecej powstał symbol, za pomocą którego można pokazać swój sprzeciw wobec hejtu. Jest to pomarańczowa sznurówka. Takie właśnie sznurówki otrzymali nasi uczniowie. W ten sposób pokazują, że nie zgadzają się na hejt.