Kampania „Bądź z innej bajki”

kampania-badz-innej-bajki

Pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo ciekawe materiały dotyczące zagrożeń, z którymi dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie.

Należy pamiętać, że niebezpieczeństwa te są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi każdy rodzic chce chronić swoje dziecko.

W ramach kampanii powstały materiały (filmy animowane, podcasty z informacjami da rodziców), które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach.

Poznacie m.in. czym jest: hejt, grooming, patostreamy i FOMO i dowiecie się o sposobach radzenia sobie z nimi.

Animacje uzupełnione są o dodatkowe materiały: podcast, w którym eksperci dzielą się sposobami radzenia sobie z zagrożeniami w wirtualnym świecie.

https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki?utm_source=fb&utm_medium=dark_post&utm_campaign=MG_Nask&utm_term=1&utm_content=zlota_rybka&fbclid=IwAR0mVJmf3GK9BywlgRTNbCE0mw16WrBZVXcbcOj6-eZzEMGg1_9BUE0Ut_c

Pedagog szkolny
M. Achtelik-Arndt