Klasa 2e w Pszczynie

We wtorek 6 czerwca klasa 2e w ramach rodzinnej wyprawy była na wycieczce w Pszczynie. Wycieczka miała bardzo bogaty program. Najpierw uczniowie mieli okazję jechać z Tychów do Pszczyny pociągiem zbierając nowe doświadczenia. Po dotarciu do Pszczyny zwiedziliśmy Skansen Wsi Pszczyńskiej poznając dawne budynki gospodarskie, wyposażenia wnętrz, stary sprzęt oraz narzędzia. Następnie bawiliśmy się w podchody w parku zamkowym. Po drodze wykonywaliśmy znalezione w listach zadania. Idąc wg znaków i wskazówek dotarliśmy do zagrody żubrów na zajęcia edukacyjne „Tropem żubra”. Po spotkaniu z żubrami i obserwacjach przyrodniczych ruszyliśmy do rynku na zasłużone lody. Wyprawa była bardzo pouczająca i dla większości z nas pełna nowych przeżyć i doświadczeń. Będąc z naszymi bliskimi nawet mocny i szybki żubr nie był dla nas straszny.