Klasy drugie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie

12 października klasy drugie c i e były na wspaniałej wycieczce w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Celem wycieczki było spędzenie czasu w ciekawym miejscu, wielozmysłowe poznawanie przyrody jesienną porą. Wyprawę rozpoczęliśmy od Wapiennika, starej wapiennej budowli w kształcie dużego komina. Już na powitanie przebiegł blisko nas młody lisek, który wzbudził duże zainteresowanie uczniów. Następnie dwoma grupami wyruszyliśmy alejkami edukacyjnymi na poszukiwanie jesiennych osobliwości przyrody i miłych wrażeń. W ogrodzie podziwialiśmy m.in. kwiaty, drzewa, różane okno angielskie, kolekcje wielobarwnych traw; szliśmy labiryntem nad mokradłami, oglądaliśmy warzywa i owoce. Wielozmysłowo rozpoznawaliśmy owoce, zioła oraz kwiaty. Dotykiem poznawaliśmy ciekawe rośliny: baranie uszka, lawendę czy kocimietkę. Pomimo chłodu potrafiliśmy dotrzymać kroku edukatorom podziwiając ciekawe okazy przyrodnicze.

Ze względu na aurę nie skorzystaliśmy z placu zabaw przy ogrodzie. Ale w drugiej części wycieczki czekała na uczniów niespodzianka: sala zabaw- Wesoła Panda w Bieruniu. Oj! działo się tu działo! Energii nikomu nie brakowało. Dzieci bawiły się co tchu zatapiając się w basenie z kulkami, kręcąc się na palmowej karuzeli, zjeżdżając ze zjeżdżalni czy chowając się w różnych zakamarkach sali. Wycieczkę uważamy za bardzo pouczającą oraz pełną relaksu. Mamy nadzieję, że wrażenia z wycieczki i zdobyta wiedza na długo pozostanę w pamięci naszych uczniów.

Beata Kusak i Iza Kisała