Klasy pierwsze w Nadleśnictwie w Katowicach

W piątek 30 września klasa 1 c i 1 d brały udział w wycieczce do Leśnej Sali Edukacyjnej w Nadleśnictwie Katowice pod opieką Edyty Mol, Jadwigi Pytel oraz Beaty Kusak.

Uczniowie zwiedzili Salę Edukacyjną, w której zgromadzono ciekawe, leśne eksponaty. Przez kolejne pomieszczenia w atmosferze tajemniczości prowadził nas multimedialny przewodnik. Uczniowie poznawali las wielozmysłowo. Usłyszeli głosów zwierząt, ptaków, słyszeli muzykę myśliwską. Mieli okazję dotknąć ekspozycji skór różnych zwierząt z podziałem na futra zwierząt letnie i zimowe. Poznali sposób obliczania wieku drzewa na podstawie przyrostów słoi. Zobaczyli, jak wyglądał historyczny gabinet leśniczego. W gablotach i na wystawkach widzieli sylwety zwierząt leśnych, ptaków, płazów. Dotykali i oglądali różnych faktur kory drzew. Poznali również las i jego zagrożenia ze strony człowieka oraz zjawisk atmosferycznych.

Po zwiedzaniu na terenie Nadleśnictwa czekało na nas w altance rozpalone ognisko, gdzie później piekliśmy kiełbaski, podpiekaliśmy chleb oraz pianki. Później wybraliśmy się na edukacyjna ścieżkę po lesie, gdzie poznaliśmy 10 PRZYKAZAŃ TURYSTY. Obejrzeliśmy paśnik, miejsce na lizawkę dla zwierząt oraz okazy rosnących drzew i krzewów. Na koniec otrzymaliśmy z nadleśnictwa kilka sadzonek , które posadzimy wokół szkoły w Dzień Drzewa.

Pierwsza wycieczka szkolna naszych pierwszoklasistów przebiegała w miłej atmosferze. Uczniowie potrafili właściwie zachować się w miejscu publicznym, przestrzegali ustalonych zasad.