„Kółko zajęciowe” w klasie 2b

W październiku w klasie 2b zorganizowano pierwsze „kółko zajęciowe” dotyczące wartości. Był to krótki czas spędzony z uczniami na dywanikach z tyłu klasy. Celem zajęć było kształtowanie tolerancji, akceptacji, cierpliwości wobec samego siebie poprzez zrozumienie, że ludzie czują się smutni, gdy są pomijani lub wykluczani, ponieważ są inni. Najpierw każdy uczeń określał to w czym jest wyjątkowy, czuje się szczęśliwy, dumny i pełny szacunku dla siebie. Każdy z nas jest niepowtarzalny i każdy uczeń miał coś wartościowego do zaoferowania innym. Następnie uczniowie wysłuchali opowiadania edukacyjnego pt. „Smok Josh” Diany Hsu dotyczącego tolerancji. Główny bohater opowiadania smok Josh ciągle szukał „smoczych przyjaciół”, nie akceptował innych. Gdy został sam, był bardzo smutny . Zwierzęta, które spotkał na swojej drodze nie zostawiły go, wróciły do niego i zostali przyjaciółmi. Po wysłuchanym opowiadaniu uczniowie wykonali plakat nawiązujący do jego treści. Również określali swoje emocje przestawiając „jabłuszko”. Uśmiechnięta buzia na jabłuszku wskazywała, ze takie zajęcia bardzo się im podobały. Zajęcia tego typu będą kontynuowane w kolejnych miesiącach.