Konkurs Informatyczny BÓBR

konkurs-informatyczny-bobr

W dniach od 10 do 13 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie informatycznym BÓBR. Tym razem ze względu na obecną sytuację pisali go w swoich domach.

Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Powstał na Litwie w 2004 roku, a do Polski zawitał w 2006 roku. Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

W konkursie było do rozwiązania od 15 do 24 zadań, w zależności od grupy wiekowej. Zadania są w formie testowej, pisanej na komputerze. Mają na celu rozwijanie logicznego, algorytmicznego oraz komputacyjnego myślenia u uczniów.

W naszej szkole przebiegał on w trzech grupach wiekowych:
– Skrzat – kl. 1 – 3
– Benjamin – kl. 4 – 6
– Junior – kl. 7 – 8

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za miesiąc.