Konkurs „Jak chronić powietrze?”

W naszej szkole od 16 marca do 12 kwietnia 2021 r. trwał konkurs ekologiczno-plastyczny pod hasłem „Jak chronić powietrze?”. Skierowany był od do uczniów klas piątych i szóstych. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży, że powietrze determinuje życie na ziemi, a każdy człowiek poprzez swoje działania odpowiada za stan środowiska. Edukacja ekologiczna w zakresie poprawy jakości powietrza determinuje pozytywne przekonania, postawy społeczne oparte na świadomości wpływu zanieczyszczeń na zdrowie człowieka i komfort życia. Poprzez stworzenie plakatów uczniowie mogli zaznajomić się z rodzajami zanieczyszczeń powietrza, ich źródłami oraz wskazać sposoby ochrony powietrza. Konkurs miał formę online- napłynęło wiele zdjęć prac plastycznych ujmujących w ciekawy sposób temat konkursu. Oto wyniki: I miejsce– Oliwer Bratek kl. 5B, II miejsce- Wiktoria Pisarzowska kl. 6D, III miejsce – Julia Homańczyk kl. 6D, wyróżnienia: Błażej Kula z kl. 5B oraz Julia Ostrowska z kl. 6F. Nagrodami były oceny z biologii dla wszystkich uczestników konkursu, finaliści natomiast otrzymają nagrody rzeczowe na zakończenie roku szkolnego. Organizatorem konkursu była Sylwia Wituła- Jedlińska – nauczyciel biologii.