Konkurs Kulturowy z okazji Dnia Św. Patryka

28 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kulturowy z okazji Dnia Św. Patryka. Jak co roku, cieszył się on ogromną popularnością. Nauczyciele języka angielskiego zorganizowali dla uczestników szereg aktywności. Podczas wydarzenia zaprezentowano prezentację multimedialną na temat Irlandii. Ponadto, uczniowie uczyli się znanej piosenki w języku angielskim. Najbardziej ekscytującym momentem były konkursy wiedzy. Pierwszy, na temat znajomości zagadnień kulturowych oraz wiedzy ogólnej na temat krajów anglojęzycznych, odbył się w ulubionej formie uczniów – poprzez platformę Kahoot. Kolejny konkurs także dostarczył wiele emocji. Polegał on na rozszyfrowaniu kodów QR i udzieleniu odpowiedzi na pytania, znajdujące się na kolejnych przystankach. W zamian uczniowie zdobywali puzzle, które następnie składali w całość. Należało wykazać się wiedzą, sprytem oraz szybkością. Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami.

Pod koniec uroczystości wyłoniono zwycięzców w obu konkursach oraz wręczono dyplomy i nagrody. Uczniowie otrzymali także pamiątkowe plakietki. Uwieńczeniem święta był przygotowany przez nauczycieli słodki poczęstunek.

W szkolnym konkursie kulturowym zwyciężyli:
I m – Oskar Czarnota
II m – Karolina Chrupała, Karolina Morkisz
III m – Rozalia Brzezina, Alan Czarnota

W szkolnej grze terenowej zwyciężyli:
I m – Zuzanna Brzezina, Daniela Poręba
II m – Karolina Chrupała, Karolina Morkisz
III m – Oskar Czarnota