Konkurs matematyczny pierwszaków

W kwietniu odbył się szkolny konkurs omnibusów matematycznych dla klas pierwszych.
Z każdej klasy zostało wytypowanych dwoje dzieci do udziału w matematycznych zmaganiach. Uczniowie mieli do rozwiązania 12 zadań- 11 z nich to zadania tekstowe na myślenie logiczne oraz jedno dotyczące obliczeń matematycznych. Zadania były podchwytliwe, takie, że nawet dorosła osobą musiała się trochę zastanowić zanim podała prawidłową odpowiedź. Tylko jedna uczennica nie dała się wywieźć we pole i rozwiązała wszystkie zadania zdobywając 13 punktów na 13 możliwych. Dwoje uczniów otrzymało po 11 punktów zdobywając ex aequo drugie miejsce, oraz jeden uczeń 10 punktów.
Oto laureaci konkursu:

1 miejsce – Aleksandra Kądziołka – klasa 1 d
2 miejsce – Kaja Polakowska – klasa 1 b i Miłosz Jaworski – klasa 1 c
3 miejsce – Franek Kraczla – klasa 1 d

Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności i odwagi, by stawić czoła trudnym, matematycznym wyzwaniom. Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. B.K.